Tapetai | Fototapetai | Skysti tapetai

Išbandymas jūsų fantazijai, bet ne piniginei!


Fototapetai

 

     Jei norite pribloškiančio interjero, klijuokite fototapetus. Dabar jie labai populiarūs, tuo labiau, kad ir pasirinkimas tiesiog beribis. Temos pačios įvairiausios : gamta, miesto vaizdai, įvairios tekstūros, vaikiški ir t.t.  Fototapetai praplečia patalpos erdvę, sukuria tam tikrą nuotaiką. Dažniausiai jie klijuojami ant sienos, kuri yra atviriausia, neužstatyta, normaliai apšviesta.

     Rinkdamiesi fototapetus, pirmiausia apsispręskite, kokios kainos ir kokybės norėsite.

      Jei planuojate pigiai „prasisukti“, teks rinktis iš popierinių fototapetų. Jie spausdinami ant popieriaus pagrindo, o pats fototapetas suklijuojamas iš atskirų dalių (nuo 1 iki 8 arba dar daugiau). Klijuojant klijais tepamas pats fototapetas, siūles rekomenduotina 1-3 mm užleisti vieną ant kitos, didesnes pūsles pasistengti išlyginti, o mažos pūslelės džiūdamos dažniausiai išsilygina. Žiūrint iš arti į popierinius fototapetus matosi sujungimai, raštas ne taip gerai susileidžia, nors atspausdinimo kokybė gera, spalvos ryškios ir iš toliau žiūrint vaizdas tikrai įspūdingas. Popieriniai fototapetai puikiai tiks vaikų kambariams ar nebrangiems interjerams. Jų kainos apie 20-35 lt/m2.

       Kokybiškiems interjerams rinkitės tik  fototapetus flizelino pagrindu. Tokie fototapetai dažniausiai klijuojasi iš atskirų vertikalių juostų, tas juostas glaudžiant kraštas prie krašto. Klijais tepama tik siena, o fototapeto juosta glaudžiama prie jos sausa. Flizelino pagrindas yra stabilus, klijuojant jis nesipūslėja, džiūdamas nesitraukia. Siūlės labai gerai susileidžia, jų praktiškai nesimato. Pats flizelino pagrindas yra storesnis už popierinį pagrindą, paviršius kokybiškesnis, atspausdinimo kokybė labai gera. Tiek iš arti, tiek iš toli flizelininiai fototapetai žiūrisi kokybiškai ir įspūdingai. Kainos apie 50 - 150 lt/m2, nors gamina ir plono flizelino pagrindo pigesnius fototapetus už 25 - 50 lt/m2. Brangesni fototapetai parduodami tik pagal užsakymą, pristatymo terminas apie 1 – 2 mėnesiai, todėl planuokite užsakymą iš anksto.

       Tapetų ir dažų studijoje galite įsigyti įvairių gamintojų fototapetų :

   KOMAR (Vokietija) - populiariausi šio gamintojo nebrangūs fototapetai popieriaus pagrindu. Dydžiai - nuo 1-2 dalių mažų, klijuojamų ant durų ar sienos fototapetų (92*220 cm), iki 8 dalių fototapetų (368*254 cm). Platus pasirinkimas vaikiškų fototapetų - tai DISNEY ir MARVEL katalogai. Kainos apie 15 ÷ 32 lt/m². KOMAR gamina ir kokybiškesnius fototapetus flizelino pagrindu. Pigesni fototapetai flizelino pagrindu gaminami pagal populiariausius popierinių fototapetų pavyzdžius. Jų kainos 22 ÷ 31 lt/m². Patys kokybiškiausi yra Munich Design Book katalogo flizelininiai fototapetai. Kainos 88 ÷ 120 lt/m².

 

  WALLTASTIC  (Anglija) - kompanija įkurta 2002 metais ir specializuojasi gaminti pakankamai kokybiškus, bet nebrangius fototapetus vaikams popieriaus pagrindu. Fantastinis unikalių, įdomių ir labai kruopščiai kompiuterio pagalba sukurtų fototapetų asortimentas tinka visų amžiaus grupių vaikams (nuo kūdikių iki paauglių). Visų fototapetų dydis yra : 3,05m plotis ir 2,44m aukštis. Jie klijuojami iš 12 juostų (6 juostos viršuje ir 6 juostos apačioje), vienos juostos išmatavimai 0,51m plotis ir 1,22m aukštis. Kainos : klasikiniai fototapetai - 199 lt ( 27 lt/m² ) , licenzijuoti fototapetai - 239 lt ( 32 lt/m² ).

 

    AS CREATION XXL - kokybiški vokiški fototapetai flizelino pagrindu, gaminami tapetų gamykloje AS Creation. Siūloma apie 230 pavyzdžių, kaina apie 140 ÷ 150 lt/m². Temos : City EyecatcherFoodKidsNatureWallpapers .

 

 

    AS CREATION AP DIGITAL  - kokybiški vokiški fototapetai flizelino pagrindu, gaminami tapetų gamykloje AS Creation. Siūloma apie 120 pavyzdžių, kaina apie 110 ÷ 130 lt/m². Temos : Aero photoArtworkBlack- WhiteEyecatcherLandscapeTexturen .

 

  FOR WALL - fototapetai prekiniu ženklu FOR WALL gaminami Lenkijoje ir siūlo rinktis iš beveik 300 pavyzdžių. Gaminami flizelino arba popieriaus pagrindu. Fototapetų flizelino pagrindu kaina apie 30 ÷ 40 lt/m². Temos pačios įvairiausios : Flora ir fauna  , Peizažas , ArchitektūraAbstraktūsVaikiški .

 

 

   ATLAS WALLCOVERINGS

 

 

   RASCH

 

 


Fototapetai interjere


Fototapetų flizelino pagrindu klijavimas


Fototapetų popieriaus pagrindu klijavimas


Fototapetų su klijais klijavimas